15 Nisan 2018 Pazar

Kirpik perması

15 Nisan 2018 Pazar
Merhabalar,


Bugün sizinle 3 ay önce yaptirmis oldugum kirpik perması yorumlarımı paylasacagim.
Istanbul Pendik´te yaptırdım ve isim vermek istemiyorum.. Bunun sebebi ise, ben hiçbir sorun yaşamadım ama sonrasında gidip yaptıran bir arkadaşım, 2 hafta lens kullanamadı.
Bunun mekanla ilgisi olabileceği gibi, kisiden kisiye de değişeceğini hepimiz biliyoruz.
Bu sebeple isim verip tavsiye etmek istemedim cünkü sonrasında gidip sorun yasayan olursa diye böyle bir sorumluluk almak istemedim.
Sen ismi söyle biz kendi özgür irademizle karar verelim derseniz, yorum yazabilir veya bana instagramdan ulaşabilirsiniz. instagram adim @deneyenbayan

Hemen en çok merak edilen ile başlayalım; fiyatı..
sadece kirpik permasi internette 60 lira yazıyordu ama ben gittiğimde 70 dediler, internette yazan fiyatlari güncellemediklerini söylediler.
ardından kirpik boyası olacak mi diye sordular, ben de sordum bu paket gibi mi yoksa extra mi diye ama sanırım bir yanlış anlaşılma oldu. Bana söylenen şey, uygulamaya dahil olduğu idi fakat kasada sonunda öderken 20 lira da boya icin istediler. sonunda 90 liraya ciktim.
benden sonra giden arkadaşım 100 vermis...

ikinci merak edilen konu ise, kirpik permasi ve lifting arasındaki fark..
acikcasi bu ikilinin farklı seyler oldugunu ben de yeni ögrendim.
kirpik permasi, bildigimiz perma suyu ile yapılırken, lifting denilen islem keratin gibi besleyici bir takim kimyasallarla yapiliyormus.
sunu da belirtmeliyim, ben kirpik liftingi yaptırmak istiyorum diye girdim ve tamam kirpik permasi istiyorsunuz dediler, ikisi ayni şey dediler ben de peki dedim...


islem toplamda 1 saat kadar sürdü.
yandaki resimde gördüğünüz gibi kirpiklerinize ince uzun yuvarlak bigudi gibi birşey koyup, üzerinden perma suyu ile geçip kipirdamamasini sagladilar. sabitlediler diyelim. Bu asamada canim yanmadı, sanırım kirpiklerim uzundu ve hemen yapisti diye, yoksa yapistirmak icin ugrassalardi belki canim yanardı..
perma suyu gözüme kaçtı birkaç defa ve yaktı, hemen silip bekletmeye devam ettiler.
Daha önce perma da yaptirdigim icin perma kimyasali kokusuna aliskinim, bu sebeple ben yadırgamadım ama sunu söylemeliyim baya kimyasal kokusu var. 5-10 dk sonra alisiyorsunuz ilk uygulandigindaki gibi rahatsız etmiyor ama bas agrisi yapıyor sonrasında..
Perma ile ilgili yazıma da suraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Dediğim gibi ben herhangi bir olumsuzluk yaşamadım sonrasında ama bu asamada asiri yanma hissedip tamamen yıkayıp silen, vazgeçen de çok oluyormus.
Böyle 45 dk kadar bekledim. sonra yüzümü yıkadım ve boyama yapıldı, o sekilde de 15 dk bekletip yıkadılar.
Boyama islemi çok fark yaratmadı benim kirpiklerimde. Açık kahve iken kahve oldu diyebilirim. Ben simsiyah olacak hiç rimel kullanmama gerek kalmayacak diye düşünmüştüm ama olmadı... neyse..
Bu islemi yaparken, ipek kirpik de yapalım dediler ama ben istemedim. Hem fiyatı benim bütçemi asiyordu hem de etrafımda yaptiranlardan hep olumsuz seyler duydum. Kendi kirpiklerim ise resimde gördüğünüz gibidir. Size öncesi sonrası seklinde resimlemeye calistim.
Rimelin durusu değişmedi hatta daha bir güzelleşti benim gözümde. Eger bu perma ilacı kirpiklerinize zarar verip yakarsa, rimelinizin topak topak durabilecegini ve kirpiklerinizin ayni uzunlukta degil de kisali uzunlu farklı, örümcek bacağı gibi görünecegini unutmayın. Basına gelen bir arkadaşım var...Yandan bakınca asil normal halinin ne kadar düz, ama kirpik permasi sonrası nasıl kivrilmis durduğunu görebilirsiniz. kirpik permasi yaptırmadan önce karşıdan bakildiginda kirpigim yokmuş gibi duruyordu, ama yaptırdıktan sonra kıvrık durduğu icin gözüm açık duruyor.Kirpiklerimdeki rimeli temizlerken veya yüzümü yıkarken, toniklerken, söylenildiği gibi yaptım yani her zaman asagidan yukarı doğru hareketler ile temizledim. Bu sayede daha uzun zaman kalici olacagini söylediler.
Normalde 3 hafta sonra bakima gelin dediler (tabiki extra ücreti var) ama ben Almanya´ya döndüğüm icin gidemedim.
Kaliciligina gelecek olursam;
Yaptirdiktan 2 ay sonra eski haline döndüler..
Hatta sag tarafım 5 hafta sonra düşmeye başladı ve rimel uyguladigimda bir taraf digerinden daha kıvrık ve gözüm daha açık duruyordu.. Hep kirpik kiviricisi ile dengelemeye calistim, ayni görünmeleri icin...
Bu biraz sinirimi bozdu acikcasi...
Kirpiklerimde dökülme, yanma, azalma, seyreklesme gibi olumsuzluklar olmadı.

Genel olarak toparlayacak olursam, tekrar yaptırmayı düşünürüm amaaa....

Sonrasında gidip bakim da yaptırabileceğim, Almanya´da yakınımda bir yerde yaptırmak isterim... Kaliciligini uzatmak isterim. Cünkü bu kadar ugrasip para harcamak sadece 4-5 hafta icinse, çok zor gelir bir yerden sonra..

Tekrar yaptırmadım suan icin ama arastiriyorum, muhtemelen tasindiktan sonra bir yer bulacağım ama sunu söylemeliyim, Almanya fiyatlari çok çok daha pahalı bu tarz islemlerin..
Gözlerimin durusunu, bakisini guzellestirdigini düşünüyorum, rimellerimin duruslarini çok beğendim gercekten. Zaten çok sade makyajlar yapan biri olarak, gözlerimin kıvrık kirpiklerle daha bir ortaya ciktigini dusundum.

Dediğim gibi ben sorun yaşamadım, tekrar yaptiririm diyorum ama..
memnun kalmayan kirpikleri hiç kivrilmayan, solüsyon gözlerine zarar veren sonrasında lens kullanamayan, çok çok daha az kalici olan ve çok çok daha pahalıya yaptırıp hiç tavsiye etmeyen de çok.. Yaptiracaginiz yeri çok ama çok iyi arastirin derim, ani karar verip riskli islemler yaptırmayın...

Kimseye tavsiye ederim, etmem diyemem, kendi kararınız. Sizi korkutmak da istemem ama sadece yaşanılan sorunları da bir yandan yazdım ki ona göre karar verin.
Ben de tüm bu olumsuzluklari duymama ragmen asiri düz olan kirpiklerime (yandan görüntüledigim resimde ilk karede görebilirsiniz) bir sans vermek istedim ve gözümü karartıp yaptırdım.

Ben sadece merak edenler olduğu icin kendi deneyimimi anlattım.
Sorulariniz varsa, yorumlarda sorabilirsiniz, umarım birşey atlamadım..

Okudugunuz icin teşekkürler,
ZeY


"Kirpik perması" için 2 yorum: